Back to Question Center
0

Nepriklausoma Wiki: faktas ar grožis? - Semtalas dalijasi savo nuomone apie šią problemą

1 answers:

Julia Vashneva, Semalt klientų sėkmės vadybininkė, teigia, kad mokslininkai ir mokslininkai iš Harvardo verslo mokyklos neseniai atliko konkretų tyrimą, kurio tikslas buvo palyginti "Wiki" ir enciklopedijos "Brittanica" duomenų bazes. Tyrėjai įvertino daugiau kaip 4000 straipsnių anglų kalba, daugiausia dėmesio skirdami daugiau prieštaringų temų, tokių kaip JAV politika.

Feng Zhu ir jo bendraautoris Shane Greensteinas, priskyrė daugiau kaip 4000 straipsnių kaip "raudonos" arba "mėlynos", kad būtų galima užbaigti politinę pradžią 2012 m. Interviu Shane išreiškė padėką už sėkmę Vikipedija, nepaisant politinių skirtumų tarp demokratų ir respublikonų .

Tiek Šane Greensteinas, tiek Feng Zhu identifikavo svarbiausias frazes, kurias dažniausiai naudoja kiekviena partija, kad būtų galima daryti išvadas apie politines žinias. Wiki yra labiausiai lankoma svetainė planetoje, taigi mokslininkai ir mokslininkai nustatė raktinius frazes, kurios buvo identiškos tiek respublikonams, tiek demokratams .

Respublikonai galėjo naudoti tokias raktines frazes kaip "imigracija" ir "ekonominė gerovė". Kita vertus, demokratai tikriausiai naudos "pilietines teises" ir "karo būklę". Pirmaisiais etapais įvairialypiai straipsniai ir scenarijai paėmė liberalius požiūrius, taigi jie buvo neobjektyvūs, palyginti su Britanijos.

" Wiki "vaidino svarbų vaidmenį tarpusavio sąveikoje." Wikipedia "autoriai suteikė vienodą pagrindą diskusijoms apie jų skirtumus ir politines ideologijas." Harvardo verslo mokyklos mokslininkai nurodė, kad daugiau nei 2,8 mln. Redaktorių, dirbančių persvarstant straipsnius "Wiki", sukūrė savo doktrinas ir laikui bėgant mažiau linkę .

Buvo iškeltas klausimas, ar redaktoriai ir savanoriai su mėlynomis tendencijomis lankosi mėlynuosiuose straipsniuose ir atvirkščiai. Džuljeta Barbara sakė "Quartz", kad buvo įrodyta subalansuota ir bendradarbiavimo perspektyva. Rezultatus palaikė IP adresai, lankantys svetainę. Rezultatai nepanaikino Vikipedijos kaip neutralizavimo veiksnio.

Barbara taip pat nurodė, kad "Wikipedia" dirba nustatydama šališkumą tarp redaktorių ir potencialių naudotojų, taip pat visiškai atsikratydama šališkumo. Neseniai Wiki sukūrė nustatytas taisykles ir gaires, kad valdytų vartotojus, kaip jie peržiūri ir komentuoja konkrečią temą. Anot Greensteino, straipsnių redagavimui ir taisymui reikalingi patikimi ir pagrindiniai šaltiniai. Vikipedijos bendruomenė neleidžia savanoriams ir autoriams keisti mokslinius straipsnius, kuriuose kalbama apie nuomones .

Įnašai ir redaktoriai, turintys skirtingas politines ideologijas, dalyvaujančiose pokalbiuose internetu, yra atvejų scenarijus, dėl kurio "Wiki" sėkmingai suteikta klientams nemokamų žinių visame pasaulyje. Politikos mokslininkai ir lankytojai, kurie galvojo apie Vikipediją, yra šališkas internetinis realizavimas, neseniai atliktas atvejų tyrimas, kurį atliko Harvardo verslo mokyklos autoriai, kitaip. Pagal atvejo analizę "Wikipedia" yra viena iš geriausių internetinių parduotuvių, kurios neutralizuoja klientus, turinčius skirtingas ideologijas ginčytinose temose .

November 29, 2017
Nepriklausoma Wiki: faktas ar grožis? - Semtalas dalijasi savo nuomone apie šią problemą
Reply