Back to Question Center
0

Mūsų pasaulis po Wiki kūrimo - Įžvalga iš Semalt

1 answers:

Vikipedija yra nemokama ir garsi enciklopedijos, kurioje yra daugiau kaip 36 mln straipsnius 250 skirtingų kalbų. Šiuo metu jis tapo didžiausiu ir patikimiausiu informacijos šaltiniu internete. Vienintelė "English Wikipedia" turi daugiau nei penkis milijonus straipsnių ir yra šeštoji dažniausiai lankoma interneto svetainė.

Ryan Johnson, The Semalt Klientų aptarnavimo direktorius, teigia, kad prieš Vikipedijos kūrimo, didžiausių ir geriausiai įrašas žinių buvo Yongle enciklopedija, kuris sako, kad yra 22,935 rankraštinės bandeles. Kai Jimmy Wales 2001 m. Sukūrė svetainę, originali versija Wikipedia buvo prieinama visiems internete. Šiandien kas mėnesį lanko daugiau nei pusę milijono žmonių, aplankančių įvairius Wikipedia puslapius. Daugiau nei 80 000 savanorių reguliariai redaguoja savo puslapius, o daugelis žmonių niekada nežinojo apie internetą be "Wikipedia". Jis yra susijęs su daugybe kitų tinklalapių ir tinklaraščių.

Dėl tikslios informacijos mokytojai, mokslininkai, žurnalistai, studentai ir medicinos specialistai priklauso nuo Vikipedijos. Mes galime ieškoti beveik visas temas šiame enciklopedijos ir ekspertai naudojo savo duomenis prognozuoti dalykų iš Blockbuster filmus į biržos kursus. Laikui bėgant įvairūs rašytojai ir redaktoriai pateikė ir redagavo Vikipedijos puslapius keliomis kalbomis. Valstybės tarnautojai, politikai, aktoriai ir visų tipų žmonės jį naudoja kaip pagrindinį informacijos šaltinį internete..Net buvęs "IBM" vadovas, kuris padarė daugiau kaip 47 000 žodžių "sudaryti iš", vadina "Wikipedia" geriausiu tinklalapiu .

Skirtingai nuo "Google", "Facebook" ir "Apple", "Wikipedia" nėra pelningas milžinas internete. Pavyzdžiui, "Apple Inc." įrašė geriausią ir didžiausią metinį bendrovės istorijoje gaunamą pelną ir laimėjo pasaulinių klientų lojalumą dėl tobulų paslaugų ir produktų.

Kita vertus, "Vikipedija" visada buvo neapsukama ir atpalaiduota teksto svetainėje, kurioje daug kas publikuojamų straipsnių. Ši savanoriška enciklopedija veikia kaip viena didžiausių pelno nesiekiančių organizacijų pasaulyje, kurią didžiąja dalimi palaiko perauklėjimai iš pasaulinės bendruomenės. "Vikipedija" visada nustatė naujus įrašus ir pristatė naujas reklamos idėjas per savo remiamus puslapius ir nuorodas .

Nors "Wikipedia" neapsiriboja jokiu pelnu, pastaraisiais mėnesiais jis sulaužė verslo modelių ir socialinės žiniasklaidos masyvus, pradedant mokykliniu ugdymu ir publikuojant straipsnius. Vikipedijoje dažnai kaltinama, kad sugriautos ekonominiai modeliai, ir kaltas dėl pasenusių duomenų pašalinimo ir vietos atnaujinimui .

"Wikipedia" svarbu sutelkti dėmesį į tikslumą ir turi likti aktualus visiems amžiaus žmonėms. Be abejo, Vikipedija pakeitė būdus, kaip mes ieškome straipsnių internete, bet vis tiek yra daug trūkumų. Taigi, reikia pasiekti tašką, kuriame nėra vietos klaidingai ir neteisingai informacijai.

Pritaikymas prie mobiliųjų technologijų turėtų būti jo prioritetas, nes daug žmonių naudojasi mobiliaisiais įrenginiais norėdami prisijungti prie interneto. Jei Vikipedija nori pasiekti norimus tikslus, ji turėtų būti prieinama per visus įrenginius ir visomis kalbomis. Vos penkiolika metų "Wikipedia" tapo geriausiais ir didžiausiais žmonijos bendromis pastangomis. Jos dinamiški istorijos istorija reiškia, kad niekas nebus išmesta ateityje .

November 29, 2017
Mūsų pasaulis po Wiki kūrimo - Įžvalga iš Semalt
Reply