Back to Question Center
0

Bot, kuris rašo Wiki straipsnius - Semalt Ekspertas

1 answers:

Galbūt manote, kad per dieną rašyti 15 000 daiktų nėra realus, tačiau švedą galima vadinti Sverkeriu Johanssonu. Ivanas Konovalovas Semalt ekspertas sako, kad šis asmuo sėkmingai sukūrė kompiuterinę programą, kuri gali parašyti milijonus straipsnių. Jis parašė daugiau nei 2,7 milijono Vikipedijos straipsnių ir nustebino pasaulį savo didžiuliu darbu. "Wall Street Journal" teigimu, "Johansson" tapo labiausiai produktyviausiu pasaulyje autoriu, o jo įnašas sudarė 8,5 proc. "Wikipedia" straipsnių.

Kaip robotai gali rašyti daugybę straipsnių?

Johanssono teigimu, jo bot per dieną gali rašyti šimtus tūkstančių straipsnių Wikipedia. Jis yra mokslo inžinierius, turintis aukštųjų laipsnių inžinerijos, kalbotyros, ekonomikos ir fizikos srityse. "Johansson" žurnalui "Wall Street Journal" pranešė, kad jo šaulys sugeria daugelio patikimų išteklių informaciją ir kartu kaupia medžiagą. Dažniausiai ši programinė įranga apima straipsnius, susijusius su nedidelių gyvūnų, pvz., Vabalų ir drugelių, taksonomija. Jis taip pat gali rašyti istorijas apie Filipinų miestelius ir kaimus.

Johanssono boto vardas:

Johansson kūrinys vadinamas Lsjbot. Šis konkretus bot neabejotinai nėra skirtas rašyti straipsnius žmogaus akims..Pavyzdžiui, "Associated Press" pranešė, kad naudos tam tikrus robotus, norėdami rašyti šimtus turinio dalių, o įvairiose naujienų svetainėse naudojami robotai kasdien rašyti naujienų temas. Jie daugiausia aprėpia istorijas, susijusias su finansais ir sportu. Vikipedijoje pusė visų straipsnių yra redaguojama su robotų pagalba. Kai kurie ilgalaikiai Vikipedijos redaktoriai nėra patenkinti, nes ne žmonės parašė įvairius straipsnius. Tačiau Johansson gina botą ir nurodo, kad jo parašyti straipsniai yra tikslūs ir iki žymens.

Pavyzdžiui, "Lsjbot" pateikė rašytinius straipsnius apie "Basey" miestus Filipinai. Kai Typhoon Yolanda nukentėjo nuo šio kaimo ir sukėlė mirtį, daugybė žmonių galėjo aplankyti netikras vietas ir išgelbėti daugybę aukų.

Kaip veikia Lsjbot?

Vieno milijono straipsnių, kuriuos rašė "Lsjbot", yra tiksli ir tiksli. Šis robotas renka duomenis iš įvairių šaltinių ir kaupia informaciją formatu, kuris tinka Wikipedia. Bot jau sukūrė daugiau nei 454 000 straipsnių, o pusė jų yra švedų kalba. Švedijos Vikipedijos bendruomenė išmoko pamoką dėl skirtingų konfliktų dėl straipsnių kuriančių robotų, bet buvo įdomu sužinoti daugiau apie Johanssono botą. Švedijos redaktorius Wikipedia perskaitė straipsnius ir sakė, kad "Lsjbot" atliko gerą darbą. Tačiau jis neleido šiam botui parašyti prieštaringas temas, nes "Lsjbot" negalėjo jausti mechaninių dalykų .

Johanssono boto kritika:

Daugelis žmonių kritikavo Johanssono botą, įskaitant Achimą Raschką iš vokiečių Vikipedijos. Jis skundėsi dėl sakinio struktūros ir sakė, kad "Lsjbot" negalėjo rašyti ilgų daiktų. Šis robotas naudoja skirtingus duomenų rinkinius, tačiau palieka įvairius autentiškus šaltinius rašydamas ką nors. Kritika yra ta, kad visi straipsnių teiginiai nepalaiko tinkamų nuorodų. Tai reiškia, kad "Lsjbot" turėjo pridėti daug nuorodų į "Wikipedia". Su šiuo bot, tampa lengviau kurti daugybę straipsnių. Bet mums dar reikia žmonių redaktorių ir rašytojų, kad padėtų išsiaiškinti dalykus .

November 29, 2017
Bot, kuris rašo Wiki straipsnius - Semalt Ekspertas
Reply