Back to Question Center
0

Ar Wiki yra kaip demokratinė, kaip tu galvoji? - Profesinė nuomonė Semalt

1 answers:

Įvairūs tyrimai parodė, kad įvairūs redaktoriai yra atsakingi už įvairių Wikipedia puslapių leidybą ir redagavimą. Oliveris Kingas Semalt ekspertas mano, kad galima sakyti, kad Vikipedija yra labiausiai žinoma, nemokama enciklopedija internete. Sorundo Adomo Matei, Purdue universiteto komunikacijos mokyklos "Brian Lamb" profesorius, bendradarbiavo su Pietų Dakotos valstijos universiteto tyrėja ir masinio informavimo ir žurnalistikos profesoriaus Brian Britt ir paaiškino, kas teikia didžiulius straipsnius Wikipedia.

Jie sėkmingai pasiekė visus Vikipedijos straipsnius ir bandė juos išversti į įvairias kalbas nuo 2001 iki 2010 metų. Geriausi rašytojai ir redaktoriai yra atrinkti dirbti su Vikipedijos straipsniais, o tik patyrę redaktoriai gali paskelbti savo turinį .

Matei sako, kad tai, ką jie mato ir stebi, yra tai, kad pastaruoju metu atsirado aiškus vadovavimas. Jie turi grupę rašytojų ir redaktorių, kurie yra atsakingi už turinio formavimą ir visą laiką dirba, kad paskelbtų kokybę ir autentišką turinį Wiki. Šie redaktoriai suformavo darbotvarkę, o juos skatina atsakomybės jausmas, kaip ir religiniai bei politiniai judėjimai .

Ekspertas taip pat teigia, kad aukščiausio lygio redaktoriai ir Wikipedia autoriai yra atsakingi už 80 procentų straipsnių kūrimą. Šis santykis buvo pastovus, o redaktoriai ir kūrėjai laiku pakeitė savo strategijas .

Tam tikru metu yra asmuo, kuris vadovauja redaktorių grupei. Idėja, kad jie formuoja tai, ką žmonės žino, suteikia jiems pasiekimų jausmą. Britta ir Matei parašė visiškai naują knygą, pavadintą "Socialinės žiniasklaidos struktūros diferencijavimas: adhokratija ir entropija". Ši knyga atskleidžia, kaip "Wikipedia" tapo tinklalapiu, kuris buvo peržiūrėtas ir autentiškiausia enciklopedija internete.

Bendradarbiai ir ekspertai to sukūrė, tačiau kai kurie iš jų yra labiau patyrę nei kiti. Kai kurie mokslininkai nustatė, kad Vikipedija yra žmogaus organizacijos internetinė versija ir eina evoliucinis kelias. Nuo paprasto ir paprasto verslininko iki biurokratinio, visi priklauso nuo Vikipedijos, nes tai geriausias internetinis informacijos šaltinis .

Britt knygoje pristatytos įvairios įdomios ir naudingos išvados apie tai, kaip naujasis elitas atsiranda komunikacijos pasaulyje. Taip pat pabrėžiama socialinės žiniasklaidos grupių per tam tikrą laiką vystymosi tendencija .

Adhokratija yra specifinė vieta, panaši į Vikipediją, ir organizacinė sistema ją organizuoja. Jis sujungia stabilią ir galingą individualios mobilumo hierarchiją. Vikipedijoje yra daug įvairių duomenų, straipsnių ir turinio įvairiomis kalbomis, o redaktoriams rekomenduojama kurti trūkstamus straipsnius šioje milžiniškoje enciklopedijoje. Galima sakyti, kad Vikipedija yra daugiau kaip trys šimtai kalbų, tačiau dauguma jų yra neišsamios ir santykinai nedidelės. Žmonės iš visų pasaulio šalių lankosi "Wikipedia" kasdien ir perskaito daugiau nei 300 kalbinių versijų.

Kai kurie iš jų ieško konkrečių straipsnių ir turinio, kuriuos rašo šimtai tūkstančių savanorių rašytojų, kurie yra atsakingi už šio garsios ir nemokamos enciklopedijos kūrimą ir palaikymą. Vikipedijos lankytojai dažniausiai ieškoja straipsnių anglų kalba, o kitos kalbos sudaro 30 milijonų Vikipedijos įrašų .

November 29, 2017
Ar Wiki yra kaip demokratinė, kaip tu galvoji? - Profesinė nuomonė Semalt
Reply